Danny Boy Experience płyta

Płyta Danny Boy Experience już w sprzedaży!
Wyślij mail na adres dbeplyta@gmail.com a my prześlemy szczegóły!

Debiutancki krążek łódzkiego Danny Boy Experience pod tym samym tytułem to 13 autorskich kompozycji i 1 cover. Cała płyta trwająca nieco ponad godzinę to zbiór utworów z szerokiego spektrum jakie w arsenale mają blues i rock.
Utwór otwierający to klasyczny blues oparty na jednym akordzie (“Zapomnij mnie”). Dalej można znaleźć piosenki czerpiące z korzeni, gdzie fundamentem jest bluesowa triada (“Bottle Of The Blues”, “Droga”, “Owca”, “Stary człowiek mi powiedział”). Są też utwory mocniejsze (“Sprzedaż”, “Brak”, “Lazy Blond”), transowe “Polatać” i “Patrzę na świat” czy ocierająca się o country “Ryksza”. Całość kończy akustyczna ballada “Teraz śpij”, którą poprzedza jedyny na płycie cover “Personal Jesus”. Piosenki na płycie to z jednym wyjątkiem (nie licząc coveru), kompozycje z polskimi tekstami, których autorem jest śpiewający i grający na gitarze lider zespołu. Danny Boy jest też kompozytorem muzyki do autorskich kompozycji na płycie z wyjątkiem “Owcy”.
W nagraniach udział wzięli muzycy regularnego składu zespołu: Daniel “Danny Boy” Frontczak (śpiew, gitara), Piotr Pachulski (gitara), Przemek Wyrwas (bas), Szymek Banasik (bębny). Są też goście: Witek Jąkalski (współautor “Owcy”, na codzień gitarzysta Nocnej Zmiany Bluesa), Przemek Kuczyński (bębniarz znany ze współpracy m.in. z Alicją Majewską, Korą Jackowską, Krzysztofem Ścierańskim) i Wojtek Stępnik (klawiszowiec Toster Band, Tosteer).
Nagrania zrealizowano w łódzkim Tonn Studio pod bacznym okiem Krzysztofa Tonna i Macieja Stanieckiego. Płyta brzmi dość “analogowo”, a to za sprawą magnetofonu Studer A827 (tracki były “wbite” na 2” taśmę).